COVID 19

INFORMACE

Úprava provozu MK PRAKTIK Břeclav s.r.o: 

 Ve zdravotníckem zařízení platí nošení respirátoru ev nano-roušek u pacientů s respiračním onemocněním, prosím dodržujte toto interní nařízení.
Pacient bez příznaků i když byl v kontaktu s covid pozitivním pacientem se v současné době neřeší. 

Veškeré testování na žádost pacienta bez příznaků si pacient musí uhradit. Cena a vystavení aktuálního výsledků do systému je zpoplatněno částkou 200 Kč.

Pro bližší informace ohledně COVID 19 můžete kontaktovat:

www.khsbrno.cz

(volba lokality obce, odd. protiepidemické)

ORDINAČNÍ A PROVOZNÍ DOBA

Prosíme pacienty o elektronickou komunikaci

/pokud je to možné/, telefonický kontakt výjimečně, mimo ordinační dobu nebudeme vyřizovat vaše požadavky.
Pokud se nemůžete dovolat, zanechte vzkaz sms, mail..atd, ozveme se zpětně, jakmile to bude možné. / v ordinaci máme přístrojové vybavení, na kterém se neustále pracuje a není možné dělat dvě věci zároveň./

Pokud se nemůžete dovolat do sesterny, kontaktujte přímo mobil lékaře ve zvlášť akutních případech, tel. číslo 722 143 782 rychlá zpráva viber tel.722 143 782, skype /mkpraktikbreclav/, telefonické konzultace  10.00-11.00 hod.

Úprava denní ordinace – 08.00-11.00 hod., po 10.00 hodině telefonické konzultace, dále pouze objednaní.

V letním období /prázdniny/  úprava ordinace – viz nástěnka

TESTOVÁNÍ A OČKOVÁNÍ

Protilátky COVID 19 nejsou hrazeny ZP, pacient je samoplátce:

Laboratoř Spadie, 4. patro Poliklinika Břeclav

Antig. test pro přímé stanovení probíhajícího onemocnění je hrazeno ze zdravotního pojištění, pro diagnostické účely, dle indikace lékaře.

Od 23.03.2022 dle zákona platí – pozitivní antigenní test COVID 19 provedený ve zdravot. zařízení u symptom. pacienta, je dostačující pro potvrzení bezinfekčnosti a dostačující jako potvrzení k prodělání onemocnění Covid 19.

Pacient nemusí absolvovat PCR test. Lékařem na PCR test odesílán již nebude.

Očkování posilující 3. dávkou proti Covid  – od 02.10 .2023 budeme očkovat novou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5 od firmy Pfizer, BioNTech.  Možno očkovat společně s Influvac tetra (proti chřipce)

Zájemci o očkování v  –  hlásit se u sestry, není potřeba se objednávat, pouze dojít v ordinačních hodinách v dobré fyzické kondici, bez akutního onemocnění.

COVID Pas

Validační aplikace pro mobilní telefon – TEČKA

Od 1. 7. budou státy Evropské unie a Srbsko přijímat Covid Pas (Digital Green Certificate, Digitální COVID certifikát, nebo také Certifikát či Digitální zelený certifikát) jako prokázání o absolvování očkování proti covid-19. Zároveň se také připravuje využití Covid Pasu v rámci ČR, např. pro vstup do provozoven služeb. Principem jsou dvě aplikace – jedna obsahující QR kód (z certifikátu) a druhá ho schopná přečíst. Pro vás je důležitá aplikace „Tečka“, do které si můžete naskenovat/ uložit svůj certifikát, popřípadě certifikáty celé rodiny.

Aplikaci je možné do telefonu (systém iOS i Android) nainstalovat pomocí QR kódu, viz stránky MZ ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/aplikace-tecka-ctecka

Po nainstalování budete vyzváni o zadání PIN kódu (vymyslíte si) či poté lze převést na otisk prstu nebo rozpoznání obličeje. Pak už jen naskenujete QR kód z vytisknutého certifikátu o očkování.

 

Obrázkový návod lze najít na: https://ockodoc.mzcr.cz/napoveda/ctecka/cz/

 

Další informace a nejčastější dotazy lze nalézt na: https://covid.gov.cz/situace/registrace-na-ockovani/validacni-aplikace-ctecka-tecka