COVID 19

INFORMACE

Vzhledem ke zlepšení pandemické situace se od 17.05.2021 MK PRAKTIK Břeclav s.r.o vrací k běžnému provozu. 

Pacienti s příznaky covidové infekce budou informovat praktického lékaře ohledně dalšího postupu ev. ve dnech volna/ soboty, neděle, svátky ev nepřítomnosti../ Krajskou hygienickou stanici Jihomoravského kraje.

Telefon viz odkaz kontakty: www.khsbrno.cz (volba lokality obce, odd. protiepidemické)

ORDINAČNÍ A PROVOZNÍ DOBA

Prosíme pacienty o elektronickou komunikaci /pokud je to možné/, telefonický kontakt výjimečně. Pokud se nemůžete dovolat, zanechte vzkaz sms, mail..atd, ozveme se zpětně, jakmile to bude možné. / v ordinaci máme přístrojové vybavení, na kterém se neustále pracuje a není možné dělat dvě věci zároveň./

Od 17.05.2021 se vracíme k běžnému provozu, denní ordinace od 08.00-11.00 hod. 

Pokud se nemůžete dovolat do sesterny, kontaktujte přímo mobil lékaře, telefonní číslo je uvedeno v kontaktech

TESTOVÁNÍ A OČKOVÁNÍ

Rapid test – protilátky COVID 19 testujeme zda jste onemocnění již prodělali.

450,-

Antig. test pro přímé stanovení probíhajícího onemocnění je plně hrazeno ze zdravotního pojištění, pro diagnostické účely, dle indikace lékaře. 

Testujeme na počkání, i u neregistrovaných pacientů pro soukromé účely. 

Testování pro zaměstnavatele ordinace MK PRAKTIK Břeclav s.r.o NEPROVÁDÍ, v případě zájmu se musíte objednat do odběrových center.

Nové pacienty k očkování neregistrujeme. Další zájemci se budou registrovat již v očkovacích centrech.

Jak se přihlásit na očkování – centrální rezervační systém

Odběrová místa COVID-19

Očkujeme 1. dávkovou vakcínu proti COVID 19  od firmy Johnson  Vaccine Janssen, zájemce budou dány na seznam, vakcína se bude očkovat v skupinkách 5 – ti lidí.

COVID Pas

Validační aplikace pro mobilní telefon – TEČKA

Od 1. 7. budou státy Evropské unie a Srbsko přijímat Covid Pas (Digital Green Certificate, Digitální COVID certifikát, nebo také Certifikát či Digitální zelený certifikát) jako prokázání o absolvování očkování proti covid-19. Zároveň se také připravuje využití Covid Pasu v rámci ČR, např. pro vstup do provozoven služeb. Principem jsou dvě aplikace – jedna obsahující QR kód (z certifikátu) a druhá ho schopná přečíst. Pro vás je důležitá aplikace „Tečka“, do které si můžete naskenovat/ uložit svůj certifikát, popřípadě certifikáty celé rodiny.

Aplikaci je možné do telefonu (systém iOS i Android) nainstalovat pomocí QR kódu, viz stránky MZ ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/aplikace-tecka-ctecka

Po nainstalování budete vyzváni o zadání PIN kódu (vymyslíte si) či poté lze převést na otisk prstu nebo rozpoznání obličeje. Pak už jen naskenujete QR kód z vytisknutého certifikátu o očkování.

 

Obrázkový návod lze najít na: https://ockodoc.mzcr.cz/napoveda/ctecka/cz/

 

Další informace a nejčastější dotazy lze nalézt na: https://covid.gov.cz/situace/registrace-na-ockovani/validacni-aplikace-ctecka-tecka