COVID 19

INFORMACE

Úprava provozu MK PRAKTIK Břeclav s.r.o 
 Ve zdravotníckem zařízení platí nošení respirátoru ev nano-roušek u pacientů s respiračním onemocněním, prosím dodržujte toto interní nařízení.
Pacient bez příznaků i když byl v kontaktu s covid pozitivním pacientem se v současné době neřeší. 
Veškeré testování na žádost pacienta bez příznaků si pacient musí uhradit. Cena a vystavení aktuálního výsledků do systému je zpoplatněno částkou 200 Kč.
Pro bližší informace ohledně COVID 19 můžete kontaktovat: www.khsbrno.cz (volba lokality obce, odd. protiepidemické)

ORDINAČNÍ A PROVOZNÍ DOBA

Prosíme pacienty o elektronickou komunikaci /pokud je to možné/, telefonický kontakt výjimečně, mimo ordinační dobu nebudeme vyřizovat vaše požadavky.
Pokud se nemůžete dovolat, zanechte vzkaz sms, mail..atd, ozveme se zpětně, jakmile to bude možné. / v ordinaci máme přístrojové vybavení, na kterém se neustále pracuje a není možné dělat dvě věci zároveň./
Pokud se nemůžete dovolat do sesterny, kontaktujte přímo mobil lékaře ve zvlášť akutních případech, tel. číslo 722 143 782 rychlá zpráva viber tel.722 143 782, skype /mkpraktikbreclav/, telefonické konzultace  10.00-11.00 hod.
Úprava denní ordinace – 08.00-11.00 hod., po 10.00 hodině telefonické konzultace, dále pouze objednaní.
V letním období /prázdniny/  úprava ordinace – viz nástěnka

TESTOVÁNÍ A OČKOVÁNÍ

Protilátky COVID 19 nejsou hrazeny ZP, pacient je samoplátce – laboratoř Spadie, 4. patro Poliklinika Břeclav
Antig. test pro přímé stanovení probíhajícího onemocnění je hrazeno ze zdravotního pojištění, pro diagnostické účely, dle indikace lékaře. 
Od 23.03.2022 dle zákona platí – pozitivní antigenní test COVID 19 provedený ve zdravot. zařízení u symptom. pacienta, je dostačující pro potvrzení bezinfekčnosti a dostačující jako potvrzení k prodělání onemocnění Covid 19. 
Pacient nemusí absolvovat PCR test. Lékařem na PCR test odesílán již nebude.
Pokud bude pacient vyžadovat PCR test, možno uskutečnit pouze jako samoplátce, nikoliv hrazeno ZP.

Odběrová místa COVID-19 – testování PCR

Pro malý zájem o očkování proti COVID 19 v současné době, se dále budou zájemci registrovat k očkování do očkovacího centra. Další informace ohledně očkování v podzimním období budou aktualizovány koncem 09/2022

Jak se přihlásit na očkování – centrální rezervační systém

COVID Pas

Validační aplikace pro mobilní telefon – TEČKA

Od 1. 7. budou státy Evropské unie a Srbsko přijímat Covid Pas (Digital Green Certificate, Digitální COVID certifikát, nebo také Certifikát či Digitální zelený certifikát) jako prokázání o absolvování očkování proti covid-19. Zároveň se také připravuje využití Covid Pasu v rámci ČR, např. pro vstup do provozoven služeb. Principem jsou dvě aplikace – jedna obsahující QR kód (z certifikátu) a druhá ho schopná přečíst. Pro vás je důležitá aplikace „Tečka“, do které si můžete naskenovat/ uložit svůj certifikát, popřípadě certifikáty celé rodiny.

Aplikaci je možné do telefonu (systém iOS i Android) nainstalovat pomocí QR kódu, viz stránky MZ ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/aplikace-tecka-ctecka

Po nainstalování budete vyzváni o zadání PIN kódu (vymyslíte si) či poté lze převést na otisk prstu nebo rozpoznání obličeje. Pak už jen naskenujete QR kód z vytisknutého certifikátu o očkování.

 

Obrázkový návod lze najít na: https://ockodoc.mzcr.cz/napoveda/ctecka/cz/

 

Další informace a nejčastější dotazy lze nalézt na: https://covid.gov.cz/situace/registrace-na-ockovani/validacni-aplikace-ctecka-tecka