ESTETICKÉ

TERAPIE

Procesy stárnutí nelze zastavit. Díky novým metodám však lze čas trochu zpomalit. Estetické terapie jsou unikátní metody, které využívají „zdroje“ našeho těla spolu s vitamíny, a patří bezesporu k těm nejúčinnějším.

Plazmaterapie

Omlazení vlastní krví – maximálně efektivní omlazovací metoda, která působí na buněčné úrovni za pomoci naší vlastní krevní plazmy obohacené o krevní destičky. Tahle speciálně připravená směs obsahuje o neuvěřitelných 600 % více destiček a růstových faktorů, které stimulují kmenové buňky a donutí je k množení a produkci kolagenních vláken, jež přirozeně s věkem mizí.

Metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, nejlepších výsledků (zejména preventivních) je možné dosáhnout u skupiny ve věku 35-40 let, s drobnými povady obličeje či jemnými vráskami.

Krevní plasma je čiré medium v naší krvi, ve kterém plují všechna krevní tělíska, tedy červené a bílé krvinky a krevní destičky. Plazma sama o sobě (a krevní destičky ještě více) obsahuje růstové faktory, což jsou látky, které jsou schopny nastartovat aktivitu buněk (odborně jsou nazývány fibroblasty) k produkci kolagenu a zároveň mají schopnost „opravit” starší buňky a donutit je k množení.

Principem je biostimulace kolagenových buněk, které se nacházejí v pokožce. Vědecké výzkumy ukazují, že stárnutí pleti je způsobeno právě přirozenou ztrátou kolagenu, která je spojena se špatnou hydratací a snižující se aktivitou fibroblastů (buňek produkujících kolagen). Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky umí tyto buňky nabudit a stimulovat je k tvorbě nových kolagenních vláken. Tím dochází k regeneraci, rozzáření a zřetelnému omlazení pleti.

Proces plazmaterapie je poměrně snadný. Jediné, co je třeba, je odebrat 8-10 ml krve ze žíly (jako při standardním krevním odběru) a poté ji ve speciálním přístroji opatrně odstředit, aby se krevní destičky neporanily. Tato příprava plasmy, která před aplikací trvá přibližně 10-15 minut, zvýší koncentraci destiček a růstových faktorů až o neuvěřitelných 600 %.

Díky tomu se po aplikaci zvýší v daném místě množení kmenových buněk až desetinásobně, čímž se nastartují a znatelně posílí přirozené hojivé procesy v organismu. Jinými slovy: tím, že ke kmenovým buňkám v pokožce aplikujeme růstové faktory, dokážeme je přimět stát se zralou dospělou buňkou, která je schopna produkovat kolagenní vlákna, která jsou příčinou regenerace.

Plasmalifting je ambulantní metoda. Žádná hospitalizace, přijdete a odejdete v ten samý den, výkon netrvá déle než jednu hodinu!

Zákrok se provádí ambulantně, po aplikaci anestetického krému, přístrojem Vital Injector, který aplikuje přesné množství plazmy do přesně stanovené hloubky kůže, multijehličkovou metodou.

Po výkonu je vhodné přikládání chladivé a hydratační masky a důležitá je prevence otoků před i po výkonu. Po ošetření je vhodný šetřící režim, minimálně 1-2 dny nevystavovat ošetřené oblasti slunečnímu záření, extrémním teplotám či chladu a vynechat laserové a peelingové ošetření pleti. Stejně tak je dobré omezení sauny a plavání.

Aplikaci plasmy je vhodné opakovat zhruba 2-3x ročně.

Narozdíl od výplní na bázi kyseliny hyaluronové, které sice pleť hydratují a je možné jimi vyplnit vrásky či změnit kontury obličeje, dochází při plasmaterapii k opravdové regeneraci. Je navíc možné plasmu s kyselinou hyaluronovou kombinovat, což zaručí lepší hydrataci pleti a mohou se vyřešit i hlubší vrásky a propady v obličeji. Účinná je také v kombinaci s přípravky obsahujícími aminokyseliny (tedy stavební prvky proteinů, z nichž jsou kolagení vlákna složena).

Velkým plusem metody je, že jde o materiál tělu vlastní, tudíž možné alergické reakce jsou prakticky nulové.

Mezoterapie

Je to mini invazivní způsob omlazení pokožky, kdy se aplikuje do střední vrstvy kůže – mezodermu účinná látka, obsahující vysoké koncentrace aminokyselin, vitamínů, koenzymů. Hlavní složkou je kyselina hyaluronová, která je stavebním prvkem kůže.

Jedná se o velmi účinnou metodou při obnově, výživě a regeneraci kůže a podkoží.

Při ní jsou aplikovány biologicky aktivní látky, které aktivují reparační procesy. Zvyšuje cirkulaci krve a lymfy, využívá regeneračních schopností pokožky. Podporuje buněčný metabolismus, podněcuje tvorbu kolagenu a nových buněk. Vyživuje, hydratuje a zpevňuje pokožku, vypíná pleť. Zpomaluje stárnutí pokožky.

Mezoterapie je obohacena stále novými a účinnějšími terapeutickými látkami, které nám poskytují možnosti namíchání koktejlů přímo na míru ošetřované péči.

 

• ztráta elasticity pleti a její ochablost
• vrásky a jemné linky
• pleť poškozená slunečními vlivy a atrofie svalstva
• stařecké skvrny a pigmentace
• vyrovnání barvy obličeje
• zmírnění jizev (akné)
• suchá, hrubá, citlivá pleť a pleť trpící kuperózou
• pórovitá a ucpaná pleť
• vějířky vrásek kolem očí, tmavé kruhy a váčky pod očima

Fotodynamická terapie

Světelná terapie je jednou z metod péče o pokožku, která je bez větších problémů (zejména mimo uvedené kontraindikace) přijímána jako perfektní možnost k celkovému zlepšení stavu naší pleti.  Velkou výhodou je, že toto ošetření můžeme provádět celoročně a rozšířit jím téměř každé ošetření. Mezi propagátory LED terapie patří i světové celebrity, například Madonna

ČERVENÉ SVĚTLO 630 – 635 nm
zlepšuje cirkulaci krve, elasticitu pokožky a její celkový stav, odstranění vrásek, pomáhá zacelit poškozenou pokožku po úrazech, zmenšuje póry a také výrazně zvyšuje produkci kolagenu; mimo jiné pomáhá na „unavený“ obličej.

MODRÉ SVĚTLO 400 – 470 nm
působí antibakteriálně ( = desinfekce ) proti bakteriím (Porphyrins) v pokožce – ideální pro léčbu akné (acne vulgaris). Zároveň efektivně působí na citlivou pokožku. Působí proti „zapálené“ pokožce (začervenání), také zlepšuje stav jizev po akné. U většiny klientů dokáže ve velmi krátké době redukovat výskyt akné o 50-60%.

ZELENÉ SVĚLO 525 – 548 nm
dokáže vyvážit poměr pigmentu v pokožce, „stařecké skvrny“, redukuje drobné vrásky, vyživuje stárnoucí pokožku, pomáhá obnovit buněčnou stabilitu a rovnováhu metabolismu. Také pomáhá na bledou, zašedlou nebo zažloutlou pleť, na růst vlasů pozitivně působí na vlasové kořínky, působí proti padání vlasů u žen i mužů. Též má hojivé účinky.

ŽLUTÉ SVĚTLO 560 – 590 nm
zlepšení mikrocirkulace, vaskulárních problémů, napomáhá „buněčnému dýchání“, podporuje buněčnou imunitu, působí detoxikačně. Také podporuje regeneraci pleťových buněk a snižuje začervenání.

Maximálního výsledku dosáhneme s troškou času navíc a pravidelností. Většinu ošetření můžeme kombinovat celoročně s LED světlem, které stimuluje přirozený proces opravy buněk. Volitelně můžete ošetření u nás rozšířit o světelnou terapii LED/PDT. Stimuluje produkci kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Tuto doplňkovou službu doporučujeme pro maximální výsledky využívat 2x týdně jako samostatné ošetření nebo zkombinovat s aplikací plazmy – plazmaterapie. Ošetření s LED/PDT světlem je vhodné pro všechny věkové skupiny, jakmile se začnou projevovat první známky stárnutí u mužů i žen.

Stárnutí pokožky, ať už v důsledku věku nebo UV záření, způsobuje ztrátu schopnosti udržet dobrou úroveň hydratace. Kůže se stává méně flexibilní, sušší, tenčí a ztrácí pružnost, zatímco proces regenerace těla se časem zpomaluje. Vrásky a jemné linie se ztrácejí, pleť se stává pevnější a nadýchanější, pleť se stává více zářivou, tetura pleti je zdokonalená a póry se stahují.

Objevem světelných efektů při léčbě některých nemocí získal Niels Finsens Nobelovu cenu za medicínu v roce 1903. V šedesátých letech vědci NASA zjistili, že červené světlo má příznivý účinek na cirkadiánní rytmus astronautů, zejména pro usnutí. V roce 2000 profesor Tina Karu objevil, že naše buňky mají schopnost přeměnit červené světlo na energii. Profesor René-Jean Bensadoun našel důkaz založený na analýze 33 náhodných studií po celém světě, spočívající v toleranci a účinnosti léčby LED na zánět, bolest a délku jizev. Nebyly hlášeny žádné komplikace nebo nežádoucí účinky.

Fotony a mitochondrie: Fotony jsou základní energetické „pakety“, které jsou vyměňovány po absorpci nebo emisi světla hmotou. Mitochondrie, skutečné „elektrárny“ uvnitř našich buněk, obsahují bílkoviny potřebné k produkci energie, tedy proteiny cytochromu c oxidásy.

DALŠÍ SLUŽBY

Chemický peeling

· Účinná a léty prověřená metoda k omlazení, projasnění pleti, vyhlazení jemnějších vrásek, akné, odstranění pigmentových skvrn a stáhnutí rozšířených pórů.

· Nejčastěji se k chemickému peelingu používá kyselina glykolová v různých silách koncentrace.

· Kyselina má za následek epidermolýzu, tzn. odloučení povrchových vrstev kůže.

· Omlazení chemickým peelingem se dá provádět nejen na obličeji, ale také na krku, dekoltu a jiných částech těla .

Aplikace chemického peelingu obličeje: Aplikace chemického peelingu a celá peelingová procedura s tím spojená trvá přibližně 30 minut. Peeling na obličej spočívá v očištění a odmaštění pokožky nanesení kyseliny glykolové (řádově v minutách), poté následuje neutralizace a ošetření pleti. Stimulujeme růst buněk a regeneraci kůže. Bezprostředně po ošetření chemickým peelingem je pokožka zarudlá a začíná proces hojení. Po vyhojení má pleť viditelně lepší strukturu, je krásně vypnutá, hladší, hydratovaná. Postupně se redukují hyperpigmentace a projevy akné, dochází k stažení pórů, pokožka obličeje má barevnou jednotnost.

· Doporučujeme absolvovat 3–6 sezení v rozmezí 14 dní až 3 týdnů

Chemický peeling s AHA kyselinami, nebo kombin. preparáty používáme v různých koncentracích pro sjednocení barvy pleti, zmenšení pórů, hrubou pleť, pro rozjasnění pleti, povislou pleť, zmenšení jemných linek i vrásek, pigmentace, suchá pleť nebo i vrásky kolem očí.

Speciálními peelingy  můžeme dosáhnout sjednocení barvy pleti a zlepšení hyperpigmentace či lepší strukturu pleti při akné.

Injekční lipolýza

je vhodná pro doladění křivek k dokonalosti. Doporučujeme zejména klientům, kteří nemají problémy s několika kily navíc, ale touží po určitém doladění křivek. Jinými slovy potřebují odstranit jen minimální množství tuku z dané oblasti.

Injekční lipolýza není vhodná pro velké plochy – břicho stehna, zadek atd., přesto je však opět klíčová konzultace.

Řeší malé lokalizace obličeje a těla, kde je potřeba redukovat tukovou vrstvu – podbradek, vnitřní část kolen, vnitřní část stehen.

Procedura zabere jen pár minut. Během lipolýzy lékař vstříkne do tukových polštářků směs účinných látek. Používá k tomu velmi tenkou jehlu, takže vám po ošetření nezůstanou žádné jizvičky. Procedura není nijak bolestivá, a není proto potřeba žádné znecitlivění. Celá aplikace trvá jen pár minut. Po ošetření se však alespoň týden šetřete. Pijte hodně tekutin a zvyšte příjem minerálů. Abychom dosáhli požadovaného výsledku, u většiny klientů ošetření opakujeme.

Počítejte se 2–6 procedurami. Rozestup mezi jednotlivými aplikacemi by měl být minimálně 1–1,5 měsíce.

Lymfatické masáže

Mají silný detoxikační a odvodňovací účinek. Nepostradatelný pro léčbu CELULITIDY. Aktivují průchod lymfy a uvolňují lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Cílem je zabezpečit dobrý odtok lymfy z oblasti podkoží zpět do krevního oběhu.

Lymfodrenáž se doporučuje: pro zlepšení elasticity pokožky při bolestech zad jako prevence křečových žil při otocích nohou při pocitu unavených nohou při problémech s nadváhou při problémech s celulitidou zeštíhlení a zmenšení obvodu stehen a nohou rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, sportu či turistice.

Cévní laser

Je určen k odstranění následujících vaskulárních patologií: 1. pavoučí žíly, 2. malé cévy jakékoliv lokalizace (telangiektázie), 3. vínové skvrny, 4. rozšířené cévy pokožky obličeje, 5. angiomy a malé hemangiomy. Výhody ošetření cévním laserem: po postupu nejsou jizvy, okolní tkáň není zraněna a doba hojení je snížena na minimum. Postup odstranění vaskulárních patologií pomocí cévního laseru je bezpečný a účinný,  výsledkem je esteticky krásná a zdravá kůže.

Kosmetika Syncare a Physionatura, dekorativní kosmetika ARDECO. 

Nabízíme možnost si u nás pořídit ošetřující a dekorativní kosmetiku! PhysioNatura je značka sídlící v italské Apúlii. Hrozny a olivy, z kterých PhysiNatura využívá aktivní látky, se pěstují přímo v Apúlii a vlastní tak geograficky chráněnou značku. Její nespornou výhodou je velké množství panthenolu v jejích produktech, který zvlhčuje, hojí a zklidňuje pleť. Nabízí široké spektrum přípravků, jako jsou například účinná séra, krémy a další produkty, které řeší různé kožní problémy.

Kosmetika Syncare, medicínska kosmetika doporučována doc. Rulcovou pro problematickou pleť, normální pleť v každém věku – přesvědčivé – viditelné – nekompromisní bez parafínu a ropných derivátů a mikroplastů. U Syncare lze ošetřovat každou pokožku – i citlivou kůži náchylnou na alergie – bez ohledu na věk a stav pokožky. Jsou zvláště vhodné pro následující stavy pokožky: dehydratovaná, suchá kůže a pokožka vyžadující regeneraci, sluncem poškozená, keratizovaná pokožka, citlivá a imunitou oslabená pokožka, nečistá, mastná nebo zánětlivá kůže, jizvy a vrásky, oslabenost tkání, povadlá a stárnoucí pleť, rosacea a kuperóza.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVINKA! Malý diagnostický ultrazvuk VSCAN AIR.

Přímo na místě v ordinaci, bez čekání. Vscan Air je převratný bezdrátový ultrazvukový přístroj, který umožňuje rychlé skenování celého těla kdykoliv a kdekoliv.

NOVINKA! PLEXR – nechirurgický neinvazivní lifting

Prakticky všude, kde je povadlá či nadbytečná kůže, lze provést lifting Plexrem (minilifting obličeje, krku, oblasti kolem pupíku, hřbetu rukou). Nadbytečná povadlá kůže bude plexrem „odpařena“ a tak dojde k přirozenému vypnutí a omlazení ( bez jizev a téměř bezbolestně)

Bez řezu – bez jizev – bez narkózy – bez modřin – bez obvazů a bez  bandáže .

 Nezanechává žádné trvalé nežádoucí stopy po výkonu, navíc hned po zákroku můžete sednout za volant, nepotřebujete doprovod. Zákrok se provádí pouze pod anestetickým krémem.

PLEXR A ZÁKROKY – Na co všechno lze použít:

  • plastika horních víček
  • plastika dolních víček
  • odstranění vrásek a rýh kolem úst
  • odstranění akné a jizev po akné, odstranění pigmentových skvrn
  • lifting pupíku
  • lifting krku
  • výrůstky na kůži, bradavičky, xantelasma, strie, znaménka, papilomky
  • odstranění kondylomat a nežad. útvaru v oblasti genitálu

PLEXR – nechirurgický neinvazivní lifting

Prakticky všude, kde je povadlá či nadbytečná kůže, lze provést lifting Plexrem (minilifting obličeje, krku, oblasti kolem pupíku, hřbetu rukou). Nadbytečná povadlá kůže bude plexrem „odpařena“ a tak dojde k přirozenému vypnutí a omlazení ( bez jizev a téměř bezbolestně)

Zaujali vás naše terapie? Na stránce ceník najdete varianty zákroků a ceny. Pokud už máte vybráno, objednejte se, a rádi se s vámi dále domluvíme na bližších informacích a termínu zákroku.

III. patro

Estetické terapie a Infuzní centrum:

MUDr. Kubová Šedová Martina MBA

+420 519 303 213

+420 722 143 782 – lékař

MK Praktik

terapie@mkpraktikbreclav.cz

OBJEDNAT SE