botox-injekce

Botox (Botulotoxin A)

Ošetření Botoxem je tím nejznámějším způsobem, jak vyhladit vrásky v obličeji a zabránit vzniku vrásek nových. Zároveň se používá k léčbě křečí svalů krku a oka, k omezení nadměrného pocení, nebo zmírnění stavů migrény.

V naší ordinaci provádíme ošetření Botoxem s maximální opatrností a přesností, abychom dosáhli pouze požadovaných výsledků a zabránili jakýmkoliv nežádoucím účinkům, či efektu „zmrzlého“ obličeje.

Botox je kosmetická forma botulotoxinu, látky, která se používá ke částečnému znehybnění svalu. Botoxová injekce blokuje nervové signály do svalu, což znamená, že se sval nemůže stáhnout. Protože tato svalové stažení jsou zodpovědná za zvýraznění a prohloubení vrásek, slouží injekce Botoxu k tomu, aby váš obličej působil hladším a omlazeným dojmem.

Botox vyniká mezi jinými způsoby korekce vrásek jednou zvláštností: vyhlazuje vrásky nepřímo, a to uvolněním svalů. Působí na nervosvalovém spojení svalů tím, že blokuje uvolňování acetylcholinu, chemické látky, která způsobuje stahování svalů. Tím, že zabrání aktivaci svalů, pomůže vyhladit vrásky vedle míst vpichu.

Je třeba mít na paměti, že postavení obočí zajišťuje rovnováhu mezi svaly spouštěcími, které se nacházejí v blízkosti obočí, a svalem zvedacím (čelní sval). Horizontální vrásky na čele jsou způsobeny kontrakcí čelního svalu, zatímco vertikální vrásky mezi obočím vznikají působením svalů spouštěcích. Vždy bude vhodnější ošetřit oba typy svalů, aby byla zajištěna svalová rovnováha horní části obličeje.

Botox lze použít na vyhlazení vrásek v obličeji, ale také na řešení jiných potíží, jako je nadměrné pocení, migrény, záškuby očí, bolesti čelistí a hyperaktivní krční svaly.

Někteří lidé mohou botoxovou injekcí také zjemnit hranatou linii čelisti, vyhladit dolíčky na bradě nebo upravit příliš „gumový“ úsměv.

Doba trvání zákroku závisí na ošetřovaných oblastech a také na objemu použitého Botoxu (maximálně trvá procedura okolo 15 minut). Výsledky Botoxu se obvykle plně projeví až za 14 dní, ale prvotní uvolnění svalů je možné pozorovat již tři dny po ošetření.

Jelikož je jehla, kterou se ošetření provádí, velmi tenká, není obvykle nutné žádné znecitlivění ani anestezie. Tím, že dopředu přesně určíme místa na vašem obličeji, kde provedeme injekci botoxu, se jedná o velmi rychlý zákrok, který je prakticky bezbolestný.

Ihned po ošetření se můžete vrátit ke svým běžným aktivitám. Po dobu několika hodin se ale raději vyhněte intenzivní sportovní aktivitě a po dobu 24 hodin nemasírujte ošetřenou oblast. V okolí místa vpichu se může vyskytnout určité zarudnutí, které vymizí do půl hodiny.

Zaujal vás Botox? Níže najdete varianty zákroku a ceny. Pokud už máte vybráno, objednejte se, a rádi se s vámi dále domluvíme na bližších informacích a termínu zákroku.

Aplikace Botoxu, /botulotoxin A/

100,- / jednotka

III. patro

Estetické terapie a infuzní centrum:

MUDr. Kubová Šedová Martina MBA

+420 519 303 213

+420 722 143 782 – lékař

MK Praktik

terapie@mkpraktikbreclav.cz

OBJEDNAT SE