Tkáňové stimulátory

Tkáňové stimulátory představují průlom v estetické medicíně a jsou vynikajícím řešením pro ty, kteří u sebe pozorují unavenou a suchou pleť se známkami stárnutí, jako jsou propadlé tváře, vrásky nebo ztráta kontur obličeje. Podporují opravdovou regeneraci kolagenu a elastinu v kůži, a tím vaši pleť doslova vrací zpátky v čase o několik let.

Mezi tkáňové stimulátory patří přípravky na bázi hydroxyapatitu vápníku, kolagenu, aminokyselin nebo kyseliny L-polymléčné. Každý z nich má trochu jiné složení a účinky. Všechny však mají jedno společné: jejich úkolem je obnovit mladistvou strukturu pleti.

Nejedná se o výplně, které pleti pouze vrací objem a vyhlazují vrásky, stimulátory vskutku nastartují přirozenou regeneraci bílkovin v pokožce, a tím donutí pleť k sebeobnově a omlazení. Stimulátory obnovují léty ztracenou pružnost a pevnost pokožky, aniž by měnily rysy vašeho obličeje.

Při stárnutí kůže dochází k úbytku kolagenu a ke ztenčení elastinových vláken v kůži. Elastin a kolagen tvoří „lešení“ obličeje, a jak jich s věkem ubývá, pleť ztrácí svou strukturu a pružnost, což vede k „povadnutí“ obličeje a k tvorbě jemných linek a vrásek.

Tkáňové stimulátory podporují regeneraci pokožky tím, že stimulují buňky v kůži (fibroblasty) k produkci kolagenu a elastinu. Nezřídka dochází k jejich záměně s kyselinou hyaluronovou, která se používá jako injekční výplň, nicméně tkáňové stimulátory mají mnohem pokročilejší účinek.

Jejich účinky spočívají ve stimulaci samotné syntézy bílkovin, které postupem věku pleť pomalu ztrácí. To se přímo promítá do zlepšení její kvality, pružnosti, jemnosti a celkového zpevnění. Pleť nabývá omlazeného vzhledu. Účinky stimulátorů mohou navíc vydržet mnohem déle, než je tomu u výplní (až 2 roky).

Toto ošetření je ideální pro ty, kteří si všimnou následujících známek stárnutí u své pleti:

  • ztráta oválu obličeje
  • ztráta pevnosti
  • ochablost kůže
  • hluboké vrásky a rýhy

 

Tyto injekce lze použít na mnoha oblastech obličeje a těla, včetně tváří, spánků, dolní části tváří, čelistí, krku, břicha, paží a nohou. Ošetření může pomoci redukovat tmavé kruhy a váčky pod očima, vyhladit drobné vrásky a posílit povadlou pleť. Zároveň jsou nápomocné v redukci obličejových jizev (včetně jizev po akné), či strií v oblasti břicha a hýždí.

Doba aplikace tkáňových stimulátorů při ošetření obličeje se obvykle pohybuje od 15 do 45 minut. Konkrétní doba může záviset na faktorech, jako je typ použitého tkáňového stimulátoru a velikost ošetřované oblasti.

Účinky stimulátorů se projevují v různém čase v závislosti na použitém přípravku. Obvykle nejsou viditelné hned, ale postupně nabývají na síle a trvají přibližně 6 měsíců až 2 roky.

Zaujaly vás tkáňové stimulátory? Níže najdete varianty zákroku a ceny. Pokud už máte vybráno, objednejte se, a rádi se s vámi dále domluvíme na bližších informacích a termínu zákroku.

Aplikace tkáňových stimulátorů (Radiesse, kyselina polymléčná, Prophillo, PDO, PLLA nitě)

cena dle konzultace

III. patro

Estetické terapie a infuzní centrum:

MUDr. Kubová Šedová Martina MBA

+420 519 303 213

+420 722 143 782 – lékař

MK Praktik

terapie@mkpraktikbreclav.cz

OBJEDNAT SE