_MG_1860_telefon_res

Lymfatické masáže

Mají silný detoxikační a odvodňovací účinek. Nepostradatelný pro léčbu CELULITIDY. Aktivují průchod lymfy a uvolňují lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Cílem je zabezpečit dobrý odtok lymfy z oblasti podkoží zpět do krevního oběhu.

Lymfa (či též známá jako míza) představuje tekutinu čiré, mléčné, a někdy mírně nažloutlé barvy, která obíhá lymfatickým systémem. Tvoří přibližně 16 % celkové hmotnosti lidského těla. Slovo „lymfa“ má svůj původ v řečtině, doslovně přeloženo znamená čistá voda. Jak lymfa, tak voda jsou klíčovými složkami v těle člověka. Během 24 hodin se vytvoří přibližně 2,5 litru lymfy v lidském těle. Lymfa absorbuje bílkoviny, mastné kyseliny, vitamíny a také odpadní látky, které jsou následně odplavovány z těla. Až 99 % obsahu lymfy tvoří lymfocyty, což jsou bílé krvinky, zajišťující oporu pro náš imunitní systém.

Jádrem lymfatických masáží je životně důležitý lymfatický systém, který je zodpovědný za odstraňování odpadních látek v těle. Tento systém, který se skládá z lymfatických cév a uzlin, je ovlivněn různými zdravotními problémy a chirurgickými zákroky, což může vést k hromadění lymfatické tekutiny a jejímu špatnému proudění. Lymfatické masáže využívají princip mechanické stimulace, jehož cílem je podpořit odstraňování zbytkových tekutin a správné proudění lymfy v těle, aby se mohly toxiny odplavit.

Lymfodrenáž se doporučuje:

  • pro zlepšení elasticity pokožky
  • při bolestech zad
  • jako prevence křečových žil
  • při otocích nohou
  • při pocitu unavených nohou
  • při problémech s nadváhou
  • při problémech s celulitidou
  • pro zeštíhlení a zmenšení obvodu stehen a nohou
  • pro rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, sportu či turistice.

Masáž trvá v závislosti na předepsaném programu 45-60 minut a doporučuje se provádět 2× – 3× týdně. Před lymfodrenáží je vždy nezbytné věnovat čas uvolnění mízních uzlin, což obvykle trvá přibližně 5 minut. Při přístrojové lymfodrenáži probíhající vleže je celý proces bezbolestný, a úroveň tlaku lze upravit podle vašich individuálních pocitů.

Zaujaly vás lymfatické masáže? Níže najdete varianty zákroku a ceny. Pokud už máte vybráno, objednejte se, a rádi se s vámi dále domluvíme na bližších informacích a termínu zákroku.

Lymfatické masáže

20 minut

150,-

30 minut

200,-

45 minut

250,-

60 minut
+ lymfodrenážní hygienické kalhoty ZDARMA

300,-

10 x 20 minut
+ lymfodrenážní hygienické kalhoty ZDARMA

1000,-

10 x 30 minut
+ lymfodrenážní hygienické kalhoty ZDARMA

1500,-

10 x 45 minut
+ lymfodrenážní hygienické kalhoty ZDARMA

2000,-

10 x 60 minut
+ lymfodrenážní hygienické kalhoty ZDARMA

2500,-

III. patro

Estetické terapie a infuzní centrum:

MUDr. Kubová Šedová Martina MBA

+420 519 303 213

+420 722 143 782 – lékař

MK Praktik

terapie@mkpraktikbreclav.cz

OBJEDNAT SE